Bülent Keneş Fethullah Gülen’e Hakaret Etti

Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan: “Latin Amerika’nın İslam’la tanışması 12. yüzyıla kadar dayanır. Amerika’yı Kolomb değil, 1178’de Müslümanlar keşfetti. 1178’te Müslüman denizciler Amerika kıtasına ulaşmıştı. Kristof Kolomb anılarında Küba kıyılarında dağın tepesinde bir caminin varlığından bahseder. Ben, şimdi Küba’lı kardeşimle konuşurum. O dağın tepesine bir cami bugün de yakışır. Yeter ki izin versinler, olur desinler. Yani Kolomb daha Amerika kıtasını keşfetmeden İslam dini kıtada inkişaf etmiş, yayılmıştı.” dedi.

Dedi demesine, ama paralel yapı ve muhalefet takımı gibi Piyonlar Kulübü ile Batı Kulübü’nün azgın silahşörleri atışa başladılar. Onlara göre bu konuşma bulunmaz cevherdi. Bununla bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na utanmadan, devletin haysiyetini bile düşünmeden istedikleri gibi saldıracaklar, hakaret edecekler, onu yerden yere vurmak için ellerinden geleni yapacaklardı.

Cemaat medyası, paralel Taraf ve bazı aklı ceplerinde olan şahıslar alay etmekte birbirleri ile yarışacaklardı.

Zaman’ın İngilizce versiyonu Today’s Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Twitter’de salya sümük hiçbir araştırma yapmadan saldırıya geçecekti. Aslında boyundan büyük laflar ettiğinin farkında bile değildi.

“…Haşmetmeap’ın gündem değiştirmek için yumurtladığı ‘Amerika’yı Müslümanlar keşfetti’ kuyruklu palavrasının elle tutulur tarafı yok. Ama gündemi değiştireyim, bu vesileyle kaşif diye Müslümanları onurlandırayım derken, nasıl bir hakarette bulunduğunun farkında bile değil.

Mümkün mü? Koskoca Amerika’yı keşfedecek kadar cesur/kaşif olacaklar ve aynı zamanda cehaletten bunları tarihe geçirmekten aciz kalacaklar.”

Bu iğrenç cümleleri sarfeden Bülent Keneş, aklınca Cumhurbaşkanı’na tam onikiden gol atmıştı. Fakat attığı gollerin nereye gittiğinden habersizdi. Çünkü o, sayın Cumhurbaşkanı’na vurayım derken bir çuval inciri berbat etmişti. Dahası sarfettiği çirkin sözlerin tamamının kendi efendisi Fethullah Gülen’e sarfettiğini, hakaretlerin tamamının efendisine gittiğini, yine efendisini yumurtlayan hayvanlara benzettiğini öğrenmesi kısa sürmedi.

Çünkü, benzeri ifadeleri, 11 Temmuz 2007 tarihindeki bir sohbette Fetullah Gülen de sarfetmiş ve özetle demiş ki;

“….Son olarak şunu da söyleyebiliriz. Eğer dünya karalarını bugünkü durumuyla kabul edecek olursak bu yine zor olmayacaktır. Çünkü, Bering Boğazı bazen buzlarla kaplandığında, bugün dahi Rusya’dan Amerika’ya geçmek mümkündür. Hem, böyle bir mesafe en iptidaî sallarla bile geçilebilir. Nitekim, modern gemilerin olmadığı bir devrede, Kristof Kolomb’dan evvel Müslüman seyyahların, hem atlarını da beraberinde yükledikleri gemilerle Amerika’ya geçip orayı keşfettikleri, bugünün araştırmacılarının büyük bir çoğunlukla kabul ettikleri açık bir gerçektir.”

Gülen bu sözleri tam yedi yıl önce dile getirmişti.

Bülent Keneş, Amerika Kıtası’nın Keşfi üzerine konuşanlara hakaret etme hakkının var olduğunu düşünüyor idiyse, niye yedi yıl beklemişti. Ona göre sayın Erdoğan yalancıydı, keşif konusunda aynı sözleri ifade eden Fethullah Gülen yalancı değilmiydi.

Gülen’in sohbeti ortaya çıktıktan sonra bay Keneş sanki kış uykusuna yatmıştı. Sorulara cevap vermiyor, açıklama yapmıyordu. Sadece o değil, bütün cemaat bu konuda sessizliğe bürünmüştü nedense…

Bir yerlerden “…konuşmayın, susun, cevap vermeyin” emri mi almışlardı.

Twitter’da bu durum alay konusu olacak, sorular sorulacaktı. En dikkat çekici soru  ise “Today’s Zaman Gazetesi GYY Bülent Keneş, efendisi Fethullah Gülen’i hangi hayvana benzeterek ona hakaret etti?” diye sorulanı idi.

Benim merak ettiğim konu, Keneş’in sözlerinin arkasında durup durmadığı, ya da Cumhurbaşkanı’ndan ve Gülen’den özür dileyip dilemeyeceğidir. Ya da tersi mi olacak?..

Keneş’in cenaze namazının kılınmaması için Gülen, hem Keneş’i korumak, hem de golü Cumhurbaşkanı’na çevirmek için kendi sözlerini inkar edebilir mi? Uzak bir hayal, ama bu çıkış daha çok su kaldırır.

Allah Teâlâ’nın son peygamberi Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efemdimiz; “Allah’a ve Ahiret gününe inanıyorsan, ya hayır söyle ya da sus!” buyurmuştur.

Allah’ın işine bakın ki, işi gücü sövmek ve hakaret etmek olan adamların, sövgü ve hakaretlerini kendi kendilerine döndürüyor.BULENT KENES - FETHULLAH GÜLEN

Keneş’e bir iki tavsiyemiz olacak:

Bay Keneş! Sen sen ol, bir daha başkalarına, hatta putlara ve şeytana bile sövme! O sövgüler ve hakaretlerin sonunda kendine ve en yakınlarına döner.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a her türlü sövgü ve hakaret dolu sözler edeyim derken efendin F. Gülen’e ağız dolusu sövgü ve hakaret dolu sözler sarfettiğin gibi…

Erdoğan’a atayım derken ters kale yapıp Hocana attığın golü ömür boyu unutmazsın artık!

Sahi yumurtalarının sayısı kaç oldu? Hadi söylesene!..

 

M. Mücahid