FETÖ soruları çaldı, CHP de imtihanları…

feto-sorulari-caldi-chp-imtihanlari-750x350

CHP’nin olduğu yerde, yolsuzluk, hırsızlık, devleti ve milleti zarara uğratma, çalışmadan maaş alma olur da adam kayırma olmaz mı?

Olur tabi.

Nasıl mı? Lütfen okumaya devam ediniz.

Makam için FETÖ soru çalıyordu, CHP de imtihanları çalıyormuş meğer. FETÖ’cü adaylar istedikleri yerlere gelirken en azından kendilerine verilen soruların doğru şıklarını imtihan kağıtlarına işaretlemek için imtihan salonlarında boy gösteriyorlardı. Yani makamlarına giderken yolları bir şekilde imtihan salonlarından geçiyordu. CHP’liler ise bu salonların sağından solundan dolaşarak makamlarına ulaşıyorlarmış işte. Bu adamlar salonların ve imtihan kağıtlarının yüzünü bile görmemişler, görmüyorlar.

Kısacası, FETÖ soruları çalıyordu, CHP imtihanları çalıyorlar… Yani toptan hırsızlık mı?

Köşe yazarı Şebnem Bursalı işte bu sorunun cevabını vermiş.

İşte o yazı:

“Milyonlarca genç üniversite sonrasında KPSS’ye girsin, devletten bir kadro alabilmek için yazılı ve sözlü sınavlara girmeye devam etsin, didinsin dursun ama birileri de, sırf birilerinin yakını-kızı-oğlu-eşi diye hop diye kadroyu alsın! Hem de bunu yapan “Bizim başkanlar halk için çalışıyor, ranta izin vermiyor” diyen sosyal demokrat Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisi CHP’den olsun. Çok sayıda CHP’li milletvekili ve belediye başkanının yakın akrabaları istisnai kadro olarak bilinen özel kalem müdürlüğü kadrolarına direk atanarak devlet memuru oldular. Milyonlarca gencin hayalini süsleyen memurluk kadrosuna tepeden atanan CHP’liler kimler mi?
– CHP kontenjanından İş Bankası Yönetim Kurulu üyesi olan eski vekil Müslüm Sarı’nın eşi Hatice Sarı (Çankaya Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünden direk devlet memuru oldu).

– Kadıköy Belediye Meclis üyesi Ahmet Temurlenk’in oğlu Onur Temurlenk, önce belediyede özel kalem müdürü olup devlet memuru oldu sonra belediye başkan yardımcısı olarak atandı.

– İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun avukat yeğeni Hüsamettin Kocaoğlu, önce zabıta yapılarak devlet memuru olması sağlandı, daha sonra belediyenin hukuk servisinde görevlendirildi. Yeğen Kocaoğlu’nun son durağı Karşıyaka Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü oldu.

– Ahmet Taylan Kolat (Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cevat Durak’ın koruması)

– Kezban Yıldırım (Karşıyaka Belediyesi),

– Ceyhan Karhan (CHP İzmir Gençlik Kolları eski Başkanı),

– Mehmet Yunak (CHP Konak İlçe eski Başkanı)

– Mehmet Tuncer (Gaziemir Belediyesi),

– Tülin Biçer Şahin (Konak Belediyesi).”

Yani CHP’li belediyeler tarafından devlet memuru yapıldılar diyor Şebnem Bursalı. Bunlar birkaç örnek.

CHP’nin çaldığı imtihanların sayısı bu kadar az değil. “Midesine haram lokma girmemiş” Kılıçdaroğlu bu duruma ne der acaba! Ya soruları çalanlara karşı yapılanların imtihanları çalan CHP’lilere de uygulanmasına önayak olur, ya da CHP’nin FETÖ’nün abisi olduğunu kabul eder.

Top Kılıçdaroğlu’nda. Topu taça da atar, kendi kalesine de…

Topu kendi kalesine atarsa, CHP’nin oyu yükselir. Topu taça atarsa, o zaman da müzmin muhalefet koltuğunda oturmaya devam eder.

İyi de arslanım! Topu kendi kalesine atması halinde ilk temizlenmesi gereken kişi Kemal Kılıçdaroğlu!

Bu durumda intihar etmiş olmaz mı?

Onu da ben mi düşüneceğim?

O çalarken, çaldırırken, hakim savcı satın alırken, Rahşan affı ile bir gecede kurtulmaya razı olurken düşünseydi.

Acımam!..

Kimse boşuna ümitlenmesin!

KeKo da!..

Muhammed Mücahid Okcu