İman edenlerin geçmişine değil geleceğine bakılır

iman-edenlerin-gecmisine-degil-gelecegine-bakılır-800x400

Yazı ve konuşmalarımda insanların geçmişi ile ilgilendiğimi ima eden satırlar bulabilirsiniz. Ancak bunları sebepleri ile beraber değerlendiren doğru bir noktaya gelmiş olur. Yani isabet eder. Bunu yapmazsa, o zaman da yanlış bir kanıya varma ihtimali çok büyüktür.

HERKESİN ALLAH’IN DİNİNE GİRME HAKKI VARDIR

Medrese hocaları imanı şu şekilde ifade ederlerdi.

İman: Kalp ile tasdik, dil ile ikrar ve amel ile tatbiktir. Bir insan kalbi ile inanacak, dili ile imanını ilan edecek ve Allah’ın emirlerini yerine getirerek iman ettiğini gösterecektir. Bunun harici bir durumda, yani kalp ve dilin vazifesini yerine getirmediğinde iman gerçekleşmez. Amelin yerine getirilmediği zaman da ilk etapta iman eksik olur. Sonrasında da iman çürür ve yok olur. Çünkü amel imanın meyvesidir. Meyve vermeyen iman amel defterinin boş kalmasına sebep olur. Boş bir defter ile de mahşerde Allah Teâlâ’nın huzuruna kim çıkabilir?

İman ettiği halde amel işleyecek zaman bulamadan ölen ya da şehid olan Müslümanlarla iman ettiği halde amelsizlikte ısrar edenleri birbirleriyle karıştırmamak gerekir.

HER IRK VE BATIL DİNİN MÜDAVİMLERİ İMAN İLE MÜKELLEFTİR

Irkı ve batıl dini ne olursa olsun, her insan Allah Teâlâ’nın dini olan İslam’a girmekle mükelleftir. Allah’ın dinini hür iradesiyle kabul edenlere Müslüman, bu dine girmeyenlere Kafir denir. Bir de, Müslümanın yanında Müslüman, kafirin yanında Kafir olanlar var ki, onlara da Münafık denir.

Buraya kadar anlaşıldı ise, yolumuza devam edelim.

İMAN EDENLERİN GEÇMİŞİ BİZİ İLGİLENDİRMEZ LAKİN!..

Şu an en çok düşmanı olduğum Siyonist Netanyahu gerçekten iman edip geçmişine singer çekerse o benim mü’min kardeşim olur. Allah’ın arslanı Hz. Hamza’yı şehid eden Vahşi buna misaldir.

Yine, papa seçildikten sonra Papa 1. Francis adını alan Jorge Mario Bergoglio iman ederse, yine benim din kardeşim olur.

Bunda anlaşılmayan bir taraf yok.

İman edenlerin geçmişindeki amelleri silinmiştir. Çünkü iman geçmişin üzerine singer çeker. Allah Teâlâ kulun “iman ettim” dediği günden itibaren amellerine göre kulunun defterine ne yazılağını meleklerine emredecektir.

Ancaaak!..

İman ettim dedikten sonra papaz papazlığını, haham hahamlığını, yahudi yahudiliğini, hıristiyan hıristiyanlığını, ingiliz ingilizliğini, Alman almanlığını yaparsa işler değişir. O zaman geçmişi de, bugünü de, geleceği de didik didik edilir.

İMAN ETTİKTEN SONRA İMANSIZLIK EDENİN GEÇMİŞİ DE HESABA ÇEKİLİR, GELECEĞİ DE…

“Geçmiş geleceğin aynasıdır” der büyüklerimiz. İnsanların müslüman olduktan sonraki hallerindeki değişiklikler bu söze uygun olmalıdır. Yani geçmişi küfür ile dolu olan bir insan hidayete erdim dedikten sonra geçmişine bir singer çekemiyorsa, o zaman biz yaptıklarından dolayı geçmişini de geleceğini de deşeleriz. İpliğini pazara çıkarırız.

Bugün birilerini deşifre ediyorsak, birilerinin ifşa olmasına sebep oluyorsak, bundan sorumlu olan biz değil, iman ettikten sonra imansızlık yapanlardır. Bu gerekliliktir.

Geçmişini deşelediğimiz için huzursuz olanlar, Allah’a, Peygamber’e, Kitab’a ve Müslümanlara karşı savaşmaktan vazgeçmedikleri müddetçe biz de onları huzursuz etmeye devam ederiz. Huzursuz edeceğiz de. Kusura bakmasınlar…

KAFİR KAFİRLİĞİNİ YAPARKEN BİZ NİYE MÜSLÜMANLIĞIMIZIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEYELİM?

Dedik ya, kimse kusura bakmasın!

Artık müsamaha yok. Taviz yok. Af hiç yok.

Herkes istediği gibi yaşama hakkına sahiptir. İster iman eder, isterse küfürde devam eder. Ancak kimse küfrünü benim dayatma, reklamını yapma, nesillerimizi imandan alıkoyma gibi işlere kalkışamaz. İşte o zaman hesabı sorulur.

İnsanların kafir olma haklarının olması, Allah’ın dini ile savaşma haklarının olması anlamını taşımaz.

Son sözümüz şudur.

Her mü’min bir Hz. Ömer olacak, kafirlik ve münafıklık yapanlara hesap soracaktır.

Muhammed Mücahid Okcu