“Kılıçdaroğlu Milletvekillerini Kiraya Verdi!”

kilicdaroglu-milletvekillerini-kiraya-verdi-800x400“Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekillerini kiraya verdi.” Bu söz bana değil, AK Parti Milletvekili Mustafa Elitaş’a ait. Ben Kılıçdaroğlu milletvekillerini sattı demiştim. “Kiraya verdi” sözü aslında cuk diye oturdu yapılan işin orta yerine. Ama ne oturma!..

Daha önce bir Güneş Motel Modeli’ni yaşamıştık. Solcu, pardon kominist Bülent Ecevit, sağcı, yine pardon Kapitalist Süleyman Demirel’den milletvekili satın almıştı. Yani CHP, AP’den vekil satın almıştı. Şaka bir tarafa, sokaklarda sağ-sol davası ile milleti birbirine kırdıranların arasında transfer vak’ası vardı. Sağcılar bir gecede solcu olmuştu.

O günlerde bir yanda kan gövdeyi götürürken, diğer yanda ise CHP ile AP arasında vekil alım satımı yaşanıyordu. Alan ve satan memnun muydu bilinmez, ama milletin başına yeni bir model bela edilmişti.

Ecevit’in mirası olan Milletvekili alıp satma hadisesi 40 yıl sonra yeniden vuku buluyordu. O tarihte vekil satın alan CHP, bugün vekil satıyordu.

Neydi şu Güneş Motel Modeli?

kilicdaroglu-milletvekillerini-kiraya-verdi-650x349

GÜNEŞ MOTEL OLAYI NEDİR?

“5 Haziran 1977 yılında yapılan genel seçimden CHP galibiyetle çıkmıştı ancak, Meclis’te kazandığı 213 sandalye tek başına iktidar olmasına yetmiyordu. Bunun üzerine Adalet Partisi (AP) lideri Süleyman Demirel, AP ile Milli Selamet Partisi (MSP) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) katılımıyla II. Milliyetçi Cephe hükümetini kurdu. Fakat 11 Aralık 1977’de yapılan yerel seçimleri de CHP kazanınca dengeler değişmeye başladı.

Bu fırsattan yararlanmak isteyen CHP, AP’den istifa edenlerle temas kurmaya başladı. Ecevit ile 12 eski AP’li (Tuncay Mataracı, Şerafettin Elçi, Mete Tan, Hilmi İşgüzar, Orhan Alp, Fethi Acar, Mehmet Oğuz Atalay, Cemalettin İnkaya, Ali Rıza Septioğlu, Enver Akova, Ahmet Karaaslan ve Güneş Öngüt) arasındaki görüşmelerin ilki 22 Aralık tarihinde Darıca’ya bağlı Bayramoğlu’nda bir otelde gerçekleştirildi. Ancak görüşmelerin gizli tutulmasına rağmen basına sızması üzerine görüşmelerin başka bir ortamda gerçekleştirilmesine karar verildi. Görüşmelerin devamı dönemin CHP’li İstanbul Belediye Başkanı Aytekin Kotil’in organizasyonunda belediyeye ait Florya’daki Güneş Moteller’de yapıldı.

kilicdaroglu-milletvekillerini-kiraya-verdi-650x351ECEVİT SATIN ALDIĞI MİLLET VEKİLLERİNİ BAKAN YAPTI

Ecevit 11 bağımsız milletvekiline, kuracağı hükümete destek karşılığında bakanlık önerdi, 10’u kabul etti. Konya Milletvekili Oğuz Atalay bakanlık teklifini kabul etmedi. CHP’nin gensorusu ile 31 Aralık 1977’de Süleyman Demirel başkanlığındaki II. MC Hükümeti devrildi. 12’ler içinde olan ve daha sonra tarihe 11’ler olayı olarak geçecek bu gensoru görüşmesine Balıkesir Milletvekili Cemalettin İnkaya eski partisinden aldığı aşırı baskı nedeniyle katılmadı. Böylece 12’ler grubu gensoru görüşmeleri sırasında 11’e düştü ve öyle anılmaya başlandı. Ardından Ecevit hükümeti güvenoyu aldı. 11’lerden Orhan Atalay dışındaki 10 milletvekili yeni kurulan hükümette bakan oldu.”

kilicdaroglu-milletvekillerini-kiraya-verdi-650x352

CHP’Lİ VEKİLLER SATILDI MI, KİRALANDI MI?

Kiralanmış olsalar da, satılmış olsalar da hiç önemli değil. Ancak kiralanmış olmaları biraz daha önemli. Niye mi? Satılan bir milletvekilinin paraya olan tamahkarlığa kurban gittiler gözü ile bakılır. Lakin kiralanmış olan milletvekillerinin CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun emri ile kiralanmış olduğundan daha bir önemli.

İP’E KİRALANAN CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ

Kılıçdaroğlu’nun emri ile CHP’den istifa edip İP’e geçen isimler şöyle:

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş.

kilicdaroglu-milletvekillerini-kiraya-verdi-615x313

MİLLETVEKİLLERİNİN YÜZ HATLARI DURUMU ÖZETLİYOR

İP’e geçen CHP’li milletvekillerin zorlama ile partilerinden istifa etttiklerini birçok insan dile getiriyor. Siyasilerce bu her yerde dile getiriliyor. Bu yapılan ve aslında hülle adı verilen bu olayın ahlakî olmadığını dile getirenler çoğunlukta.

Psikologlar daha iyi teşhis edebilirler, ama sıradan bir vatandaşın bile anlayabileceği bir cehre ile kameralarında karşısına geçti bu vekiller. Yani bu ticaretten kiralık vekillerin de memnun olmadığı söylenebilir.

GÜNEŞ MOTEL MODELİ HEM İP’İ HEM DE CHP’Yİ BİTİRECEK

Ecevit’in Güneş Motel Pazarı’nda satın aldığı vekillerle CHP iktidar olmuştu. Ancak o gün bugün bi iktidar olma hayalinden öteye geçememişti. Ahlaki olmayan bu vekil ticaretinin yankıları henüz hafızalardan silinmemişken, bu kez CHP, CIA ve FETÖ’nün emri ile sırf AK Parti’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi kaybetmesi için kendi milletvekillerini FETÖ’nün İP adlı partisine kiraya verdi. Bu kirli alış-verişte baş aktör Kılıçdaroğlu’dur.

Bu kirli oyun hem İP’i hem de CHP’yi bitirecektir… Kılılçdaroğlu bir 5 dakikalık uzatmayı bile oynayamayabilir.

kilicdaroglu-milletvekillerini-kiraya-verdi-650x353

KEMAL KILIÇDAROĞLU FETÖ’NÜN EMRİNDEN DIŞARI ÇIKAMAZ

Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına getiren CIA-FETÖ ortaklığıdır. Deniz Baykal kaseti ile geldi. CIA ve FETÖ’nün izni olmadan da Kılıçdaroğlu tuvalete bile gidemez. Bunu kimse unutmasın.

Tabiri caizse, tasması efendisinin elinde olan bir fino köpeği bile Kılıçdaroğlu’ndan daha hürdür yakıştırmalarına karşı söylenecek bir tek kelime bile yok. Bu duruma Kılıçdaroğlu sebep olmuştur.

KILIÇDAROĞLU’NUN FUHUŞ KASETLERİ FETÖ’NÜN ELİNDE

Bilindiği üzere birkaç yıl önce Kılıçdaroğlu, yanında PKK’lıların da bulunduğu bir grup ile Franfurt’da bir genelevinden çıkarken yakalandı. Alman Trafik Polisi’nin tutanaklarından öğrendik bunu biz.

Benim merak ettiğim konu Kılıçdaroğlu’nun gittiği umumhanede en az dört tip fahişe vardır. Bu adam oraya hangi sıfatla girip çıktı? Bu şüphe bile ona yeter.

Siz okuyucularıma bunu tam olarak anlatmaya utanıyorum. Sizler bu sözlerimden gerisini anlayınız lütfen.

İşte bu anlattığımız fuhuş olayının da kaseti FETÖ’’nün elinde. Kılıçdaroğlu bu gibi nedenlerle asla FETÖ’nün emirlerine “hayır” diyemez. Bunu kapalı alanlarda, hatta yalnız olduğu bir yerde bile dile getiremez.

kilicdaroglu-milletvekillerini-kiraya-verdi-650x354

FETÖ’NÜN EMİR ERİ!..

Söylenecek çok şey var. Ancak biz bir özet sunmaktan öteye geçemiyoruz. Çünkü bu zatın defterindekiler bu kadar kısa değil.

Fakat son söz olarak şunu diyebiliriz:

O bir emir eridir. CIA ve FETÖ’den izinsiz ne konuşabilir ne de susabilir! Konuşursa bu millet ve vatan aleyhine konuşmanın dışında bir kelime edemez. Susarsa da vatan ve milletin lehine susması halinde onu bitirirler.

Kimse onun düştüğü duruma düşmesin.