‘Kur Farkı’ Fırsatçılığı Hırsızlık Ve İhanettir!

kur-farki-firsatciligi-hirsizliktir-800x400

Kur farkı fırsatçılığı hem hırsızlık, hem de ihanettir. Mide bulandırıcı, çirkin ve ahlaksız bir ihanet.

Adamlar döviz oyunu ile bize hem ekonomik savaş, hem de psikolojik savaş ilan ederken, bizdeki akl-ı evveller de yaptıkları ile onlara çanak tutuyorlar.

Bu yaptıkları başlı başına bir hırsızlık. Başlı başına hainlik ve vatanımıza karşı savaş ilanıdır. İçimizdekilerin dışarıdaki düşmanlarla aynı kefede yer almalarıdır diyelim.

Birileri bu vatan için mal, can ve evlatlarını feda ederken, diğerlerinin bu son kalenin yıkılması için elinden geleni yapması insanın kanına dokunuyor.

Türkiye’nin en büyük düşmanlarının içerideki hainlerin olduğunu lise yıllarında okuduğum Şeyh Şamil’in hayatını anlatan kitaplardan öğrenmiştim.

Hatırladığım kadarıyla Büyük Mücahid Şeyh Şamil ve ordusu son savaşlarında Ruslar’ın baskın çıkmasıyla dağlardaki gizli bölgelerine çekiliyor. Bir sabah uyandıklarında ise etraflarının Rus askerleri ile sarıldığını görüyorlar. Çünkü Ruslar, buldukları hainden Şeyh Şamil’in yerini öğrenmişler.

İşte Şeyh Şamil ve mücahidlerinin Ruslar’a esir düşmelerinin hikayesi, pardon gerçeği bu.

DEVLETLER İÇERİDEKİ HAİNLERLE DAHA KOLAY İŞGAL EDİLİR

İşte o zaman ben “Bir milletin içerisinden satılık casus, hain ve piyon çıkmadığı müddetçe düşmanları o milleti asla esarete mahkum edemezler.” demiştim. Tam isabetli bir söz etmişim. Ancak gerçek asla değişmiyor! Gerçekler değişmiyor, tarih de tekerrür ediyor.

Kimse kusura bakmasın, ama etrafımızı saran denizlerin her damlası kadar bu ülkede hain, casus ve piyon var. Namus, şeref, ahlak, haysiyet, insanlık yoksunu adamlar var. Fırsat düşkünü bir yığın mahluk var.

Hayvanların yaratılmasının bile bir sebebi var.Herbir yaratığın bir görevi var. Aklımızın çok çok lüzumsuz ve hakir gördüğü hayvanların yaratılmasının bile bir gayesi var. Ancak bu vicdan ve ahlak yoksunu adamların görevi de ekmeğini yedikleri, suyunu içtikleri ve havasını teneffüs ettikleri bu vatana ihanet etmektir.

Yanlış mı?..

SUYU DA MI DOLAR İLE ALDINIZ?

Bir gece yarısı Londra’daki bir bankada dolar-lira kur oyunu ile Türkiye’ye karşı ekonomik ve psikolojik savaş sergilendi. Arkasından suya bile en az %16 zam, yoğurda %15 zam yapıldı. %300-400 zam yapılan mallar var. Daha fazlası da var.

Lanet olası dolar ile aldıklarınızı anladık. Suyu da mı dolar ile aldınız? Yoğurdu da mı? Büyük oranda sudan yapılan arap sabununu da mı dolar ile aldınız? Fındığı, fıstığı da mı dolar ile aldınız?

Bu kadar namus yoksunu bir millet değildik. Ne oldu bize? Zenginleştikçe vicdansızlaşan, vicadansızlaştıkça da canavarlaşan ne kadar vatan düşmanı varmış bu ülkede!

Avrupalı da petrolü dolara endekslemiş. Fakat bizimkiler gibi hırsız ve soyguncu değiller. Dolar yükseldikçe mazot ve benzin yükselir. Dolar düşünce de düşer. Bir gün içerisinde iki kez aynı fiyattan benzin alamazsınız. Ya ucuza alırsınız ya da pahalı.

Dolar yükseldi, yüksek fiyata sattınız. Anladık! Dolar düşünce de ucuza sattığınız bir tek mal var mı? Yok!

O dinsiz dediğimiz insanlar kadar da mı insanlığınız yok?

FIRSATÇILIK VE İSTİFÇİLİK HIRSIZLIKTIR.

Bayram arefesinde sitemizin elektrik dağıtım şarteli yandı. Elektrikçimiz “Onu 25. dükkanda bulabildim.” dedi.

“Neden?” diye sorduğumda “Stok yapıyorlar. Daha sonra yüksek fiyattan satacaklar!” dedi.

Adamların yüksek fiyattan aldıklarını yüksek fiyattan satmalarını anlarız. Ancak depolarında bulunanları saklayıp yüksek fiyattan satma fırsatçılığına uygun bir ad bulmamız gerek. En basidi ile hırsızlık ve soygunculuk demek yerinde olur değil mi?

Ha sokak ortasında hırsızlık yapmışsınız, ha istifçilik yaparak fiyatları yükseltip benim elimden daha fazlasını almışsınız. Farketmez! Bu bal gibi hırsızlık, soygun ve ihanet!

KENDİ AYAKLARINA SIKAN ALÇAKLAR!

Sizce bunlar doğru mu yapıyorlar? Kendi ayaklarına sıkmıyorlar mı? Kendi kendilerine kötülük yapmıyorlar mı? Bu vatana ve millete ihanet etmiyorlar mı?

Ne dersiniz?

“Bu da soru mu yani” diyenlerin pek az olmadığını düşünüyorum. Bu adamların yaptıkları en bariz anlamı ile kendi ayağına sıkmaktır. Çünkü Sen, ben, o… Biz siz onlar… Yani milletin ticaretle uğraşan herbir ferdi sadece bir mal için istifçilik/fırsatçılık yaptığını düşünün. Fırsatçılık yapanlar da diğer malları yüksek fiyattan satın almayacaklar mı? Bu durumda fırsatçılık yapanlar aynı zamanda kendilerine de ihanet etmiş oluyorlar mı? Kendileri de pahalılığın kurbanı oluyorlar. Lakin hepisinin gözlerinde birer at gözlüğü var. Onlar sadece önlerini görüyorlar. Fırsatçılık fırsatçıları da vuruyor.

Bu durumda herkesin fırsatçılık kurbanı olmadığını söyleyebilecek bir tek adam var mı?

Sanmam!

Öyle ise bu adamlar niye kendi ayaklarına sıkıyorlar en kabadayı tabiri ile? Bunun da cevabı yok değil mi? Varsa, birileri söylesin lütfen.

GIDA TERÖRİSTLERİ DE İDAM EDİLMELİ

Benim idamlıklar listemin tam orta yerinde “Gıda Teröristleri” de var. Her türlü gıda terörüne karışan herkes. Suçun büyük veya küçük olması sonucu değiştirmiyor. Bugün küçük suç işleyenler, yarın daha büyüğünü işlerler.

Hırsızlığın cezası el kesmektir. Ancak bütün bir milleti, hatta nesilleri hedef alan adamların cezası da heba ettikleri canlar kadar olmalıdır.

Gıda ve her türlü malda hile yapan, çürük ve eksik üretenler… Milletin cebi ve sağlığı ile oynayan herkes katil, hain ve tecavüzcüler gibi sallandırılmalıdır.

Yüzlerce, binlerce, milyonlarca hatta nesillere kadar sirayet edecek olan ihanetin elimizden aldığı insanları büyük savaşların hangisinde kaybettik acaba?

Misal mi istiyorsunuz? Ben kansere beş yakınımı kurban verdim. En az beş altı yakınımda aynı sonu bekliyor. Bunun nedenini bana kim açıklayabilir?

Hep ağzımızı açtığımızda “İsrail’de kanser yok!” diyoruz. Diyoruz da, biz de niçin bu kadar çok kanser hadisesinin olduğuna bir türlü akıl erdiremiyoruz. Daha yarım asır önce kurulmuş Filistin’deki Gayr-i Meşru Yahudi İşgal Devleti kadar aklımız yok mu?

Kimsenin benimle birşeyler yarıştıracak hali yok! Sadece insan olmayı ve insanca yaşamayı herkesin kabul etmesini ve yaşamasını istiyorum o kadar.

Gıda Teröristleri için neden idam istediğimi şimdi anladınız mı?

Sırf bu ülkeye düşmanlık adına seçim arafesinde bir adam 300 bin ton patatesi saklamıştı. O dönem bazı şehirlerde kilosu 10 liraya kadar yükselmişti. Nihayet bu adam “patateslerimiz çürüdü. 20 kuruşa bile satamıyoruz” diye ağlamıştı. Aslında bu bir itiraftı.

Adamlar biryerlerden parasını almasa, o kadar patatesi heba etmeyi göze alamazlardı. Dökülen timsah gözyaşları da millet ile alaydan başka bir şey değil.

Bayram sonrası, sokaklarda çürümüş patates ve soğan yığınlarını hepimiz gördük.

Neyse! Devam edelim.

İMAN DEVLETİ’NDE YAŞAMAK İSTEMEYENE BATI’NIN POLİS DEVLETİNİN YÜZÜNÜ GÖSTERMEK GEREK

İman Devleti’nde yaşamayı istemeyen ve devamlı arıza çıkaran insanlara Batı’nın Polis Devleti’nin yüzünü göstermek yerinde olur. Bunlar ancak bundan anlarlar.

Batı demişken, buradan devam edelim.

Bizim yamyamlar burada yaptıklarından bir tanesini dahi oralarda yapsınlar da görelim. Sıkar! Öyle bir sıkar ki, dünyanın kaç bucak olduğunu bir anda öğrenirler.

Batı’da bu adamların kolay kolay at oynatamayacaklarını nereden bildiğimi kimse bana sormasın! Ayıp ederler. Onların arasında geçen yıllarım oraları tamımam için yeterli değil mi?

Kemerleri ne kadar gevşetirsen bizdekiler o kadar insanlıktan çıkıyorlar. Ne iman, ne de insanlık önem arzediyor onlar için. Varsa yoksa menfaat. Varsa yoksa hırsızlık. Varsa yoksa ihanet.

Birileri kalkıp bana şurada haksızsın desin. Tabii bir kelimelik yanlış söz sarfettiğimi bulabilirse.

İmansızlardan ve hayvanlardan bir farkımız olsun ne olur!

Çalışıp zengin olalım, ama çalarak, milleti soyarak değil de, namus ve şerefimizle kazanalım.

Olmaz mı!..

Muhammed Mücahid Okcu