KUR’AN VE SÜNNETE NEDEN 1986’DAN SONRA DÜŞMAN KESİLDİLER?

1987’ye kadar Türkiye’de bir tane bile KUR’AN VE SÜNNET İNKARCISI yoktu. Avrupa’da kurulan YAHUDİ-HIRİSTİYAN İTTİFAKI’NIN bizim ismimizi taşımayan İslam Düşmanı Yahudi ve Hıristiyan müsteşrikler Kur’an ve Sünnet İnkarcılığı konusunda Müslüman Dünya’da itibar görmemişti. Yeni bir yol olarak ABD Başkanı Jimmy Carter ile Ayetullah Humeyni’nin İran’ın Kum kentinde kurdukları YAHUDİ-HIRİSTİYAN-ŞİA İTTİFAKI da o tarihe kadar meyvesini vermemişti.

Hayatının sonuna doğru DEİST olduğunu ilan eden Yaşar Nuri Öztürk, 1978 yılında yazdığı “Tasavvufa Giriş” kitabının özeti olan 1979 yılında yazdığı “KUR’AN-I KERİM VE SÜNNETE GÖRE TASAVVUF” adlı kitabında 200’den fazla HADİSE yer verecekti. Kitabın adı bile bize gereken bilgiyi veriyor: KUR’AN-I KERİM VE SÜNNETE GÖRE…

Bu zata ne oldu ki, 1986’dan sonra HADİS İNKARCISI oldu. Bu kitabın 1986’ya kadar Marmara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi’nde DERS KİTABI olarak okutulduğunu biliyorum. Daha sonrasından haberim yok. Öztürk bu kitaptan ders verdiği zaman Yardımcı doçentti yanlış hatırlamıyorsam.

Bu kitap daha ne kadar ders kitabı olarak okundu bilmiyorum. Fakat gördüğüm kadarı ile 1 Ocak 1985 yılında da bir baskısı yapılmış.

Bu kitap bile bize bir şeylerin yanlış gittiğini haber veriyor. Kur’an Ve Sünnet 1986 yılına kadar uydurma, eksik, yanlış değildi. Fakat nasıl oldu da bu tarihten sonra birden bire kendilerinden emin ama hakikatte yıkım projesinin amelesi olan bu kadar adam peydah oldu?

Bir takım akademisyen, ilahiyatçı, araştırmacı, gazeteci, lise mezunu ve okur yazarın bir anda kendilerine göre KUR’AN MÜDAFİĞİ(!) gerçekte ise KUR’AN VE SÜNNET İNKARCISI kesilmesinde bir yanlışlık, ya da başka nahoş sebepler yok mu sizce?

Bugün bu grup adeta TERÖR estiriyor. Fikirlerini söyleyemiyorlarmış. Linç ediliyorlarmış. Sesleri kısılıyormuş. Hele bir nefes alsınlar. Yok daha neler diye sormadan devam edeyim.

Daha ben CIA mahzenlerinden, Batılı İstihbarat Örgütlerinin zulalarından, Vatikanın 25 kilometre uzunluğundaki kütüphanesinin raflarından, Misyonerlerin arka bahçelerinden ve İslam düşmanı devletlerin arşivlerinden onlara EL SALLAMADIM.

Bunu yaparsam, belki yanlışdan dönebilirler diye düşünsem nasıl olur? O mihraklar var ya, o ülkeler, o istihbarat örgütleri ve o misyonerler… İnsanı mafya gibi teslim alır, iliğine kadar sömürür. Posasını da geri verirlerse, verirler. Bunların ahir zamanlarında bile olsun, tevbe edip hakikati haykırmalarını bekleriz.

Ben bir taraftan ekranlardan ve sosyal medya hesaplarından hiçbir kimse, ALLAH’IN DİNİNE DÜŞMANLIK yapamaz diyorum da, ötekiler de diğer taraftan inkarcıların konuşacakları, yazacakları sözleri bile yazıp veriyorlar ellerine.

Allah Teâlâ, yarattığı kullarının cezasını, dünyada veya mahşerde ödemek şartıyla DİNSİZ olmalarına izin vermiştir. Fakat İSLAM DİNİ İLE SAVAŞMAYA ASLA İZİN vermemiştir. Buna kalkışan bedelini öder.

Allah Teâlâ’nın izin vermediği bir işe ben nasıl razı olabilirim? DİLSİZ ŞEYTAN olmaya da hiç niyetim yok Allah’ın izniyle.

Kim nasıl yaşamak istiyorsa, istediği yere gider ve yaşar. Çenesini kapatır, Allah’ın kendisine çizdiği alanda ve başkalarına zarar vermeden dinsizliğinin gereğini de yapar. Fakat asla benim DİNİM ile savaşamaz. Sesimi yükseltmem ve hırçınlığım buradan kaynaklanıyor.

Daha iki gün önce, bir yıl kadar yayınladığım bir yazıyı okuyan biri veryansın etmiş. “Ben de CIA’den şu kadar maaş alıyorum.” diyerek güya beni ‘ti’ye alıyor.

Ben yaslandığı duvarların çürük olduğunu yüzüne haykırıp, SENİN O HOCA OLARAK GÖRDÜKLERİNİN BALIKLAMASINA DALIP “EVET” DEDİKLERİ ŞEYLER BANA DA FAZLASIYLA TEKLİF EDİLDİ.” diyemedim. Ki, o da balıkmamasına dalıp küfrün kucağına oturmasın diye.

Bana, para, ev, iş ve kadın teklif edilmişti. Mali sebepler yüzünden yüksek lisans ve doktorayı Londra’da bırakmış ve hayata atılmaya hazırlandığım günlerde. En zor zamanımda teklif edilmişti bugün bazılarının koşa koşa “evet” dedikleri şeyler.

Daha kısa zaman önce İmam Hatip Lisesi mezunu bir arkadaşımıza 3 milyon lira teklif edildi. Onu da Kur’an Ve Sünnet İnkarcısı yapacaklardı. Tek şartları yazıp ve konuşacaklarını onlar yazıp eline vereceklerdi.

Bizler bu inkarcı takımın bazılarının ne zaman, nerede ve ne kadar aldıklarını bile biliyoruz. CIA raporlarından okuduklarımız bile bunların yüzlerine tükürmeye ve daha ilerisine gitmeye yeter. Bir de kalkıp Kur’an ve Sünnete yaptıkları ihanete İLİM KİSVESİ giydirmezler mi? Bunlar, Müslümanlara adeta ZAMANIN ÖMERİ olun diye haykırıyorlar.

Dedelerimizin anlattığına göre, eskiden Gayrimüslimler çocuklarına:

BU AY MÜSLÜMANLARIN RAMAZAN AYI. ONLAR ORUÇ TUTUYORLAR. SAKIN HA DIŞARIDA BİR ŞEY YEYİP İÇMEYİN, RENCİDE OLMASINLAR.” derlermiş.

Bunlar niye o inanmayan insanlar kadar bu dine saygılı olmuyorlar ki?

Bugün sözde fikrini söylediğini ilan edenlere CIA Raporu “CİVİL DEMOCRATİC ISLAM”dan verilen bir emri burada aktarayım:

Köktendincilerle yüzleşin, onlara karşı gelin. ONLARIN İSLAMİYETE YÖNELİK YORUMLARINI İNKAR EDİN. Onların hatalarını araştırın.” (CIA Raporu, ‘Civil Demokratic İslam’ sayfa XII ve 64.)

Lütfen son paragrafı bir kez daha okuyunuz. Bugün ensemizde boza pişirenlerin fikirlerini bu paragrafın altına yazıp tekrar tekrar düşünün.

Ne demek, “Köktendincilerle yüzleşin, onlara karşı gelin?”
Ne demek, “ONLARIN İSLAMİYETE YÖNELİK YORUMLARINI İNKAR EDİN.”
Ne demek, “Onların hatalarını araştırın.”

Şimdi sizler elinizi vicdanınıza koyun ve cevap verin. Bu gün “Hz.Adem (a.s.)’a baba ve anne, “Hz. İsan (a.s.)’a baba” bulanlar, “Hz Adem’den önce Ademler vardı.” ve başka yalanları ortaya atarak yüzlerce ayeti inkar edenlerin “Köktendincilerle yüzleşin, onlara karşı gelin. ONLARIN İSLAMİYETE YÖNELİK YORUMLARINI İNKAR EDİN. Onların hatalarını araştırın.” emrine uygun hareketin sonuçları olduğu konusunda şüpheniz var mı?

CIA Raporu’nda “Hadis Savaşları” başlığını taşıyan bir bölüm var. Sadece bu bölüm bile inkarın yersiz ve art niyetli olduğuna delildir. Çünkü onlar bile “Hadis Savaşları”nı kazanamayacaklarına kanaat getirmiş durumdalar.

Son söz olarak sizlere şunu söyleyebilirim:

KUR’AN VE SÜNNET İNKARCILIĞI bir ilim işi değil, ALLAH’IN DİNİ üzerine oynanan KÜRESEL BİR OYUNDUR. Bir 5. Kol Faaliyetidir.