Müslüman Dünyası İşgal Altında

Sanki insanlık çehre değiştirmiş, düşünceler dumura uğramış, hafiza kaybı baş göstermiş… İnsanî duygular yok olduğu gibi, imanî duygularda ortadan kalkmış… Yani insanlık kendi kuyusunu, kendi mezarını kendisi kazıyor. Kendi putlarını kendileri yapıyor, yine kendileri tapıyor bugünün insanları.

Kimi zulüm ile adâd olmayı isterken, kimi de zulme rıza göstererek zulme ortak olmayı, ya da haksızlık karşısında susarak “dilsiz şeytan” olmayı normal kabul edebiliyor. Açıkçası her şey normal karşılanıyor.

Bakıyorum da, işgaller, katliamlar, işkenceler, tecavüzler günümüzde sanki normal olaylar gibi karşılanabiliyor.

Azılı katil devletler, istedikleri devletleri işgal etme hakkına sahipmişler gibi bir hal içerisindeler. İstedikleri devleti işgal etmek, istedikleri insanları katletmek, istediklerine tecavüz etmek, istediklerini terörist ilan etmek gibi hakları var. Bu hakkı kim onlara veriyor dersiniz?

ABD bir ülkeyi pervasızca işgal edebiliyor. Rusya bir ülkeyi pervasızca işgal edebiliyor. Yahudiler bir ülkeyi pervasızca işgal edebiliyor. Çin bir ülkeyi pervasızca işgal edebiliyor. Daha niceleri…

Ve işgal edilen ülkelerin insanları Allah için vatanlarını, kendilerini, kadınlarını, çocuklarını, mazlum insanları korumak için ilkel silahlarla bu modern silahlı moderin hayvanlara karşı saldırıya geçtikleri zaman “terörist” ilan ediliyorlar. Hangi kriterler buna müsade ediyor?

Lafa geldimi mangalda kül bırakılmıyor; ama, şerrefsizliğin her türlüsü müslüman ve mazlum insanların üzerinde deneniyor. Bu durum karşısında kanı donmayan akl-ı selim insan var mı?

21. Asır Dünyası’nın medeniyetinden bahsedilmeye başlandığı zaman, inanın bir taraftan gülüyür, bir taraftan da o an aklıma neler gelirse sayıp döküyorum. “Hay tüküreydim sizin medeniyetinizin içine” cümlesi en basit bir tepkidir benim için.

Yazımıza başlık olarak “İslam Dünyası işgal altında” seçmemiz bile birilerini rahatsız edecektir. Fakat bunun hesabını, kitabını yapacak kadar dünya sevdalısı olmadığımız için olsa gerek, ölümün gelip bu bedeni alıp götürmeden insanlığa dilimizin döndüğü kadarını haykırmak istiyoruz.

Netice itibarı ile, bugün İslam Dünyası toptan işgal altındadır. Bunu bir tarafa kaydediniz lütfen.

Bu işgalleri iki kısma ayırabiliriz:

1.      Doğrudan küfür devletleri tarafından işgal edilenler ülkeler. Açık işgale uğrayan ülkeler.

2.      Küfür devletlerinin müslümanların başına bela ettikleri kukla idareciler tarafından küfrün sömürüsüne terkedilenler ülkeler. Gizli işgale uğrayan ülkeler.

İsterseniz açık ve bariz bir şekilde şu an işgal altında olan müslüman topraklarına bir bakalım.

 

Doğrudan İşgal Altında Olan İslam Ülkeleri

Afganistan, ABD’nin işgali altında.

Irak, ABD’nin işgali altında.

Çeçenisten, Rusya’nin işgali altında.

Azarbeycan, Ermeniler’in işgali altında.

Doğu Türkistan, Çin’in işgali altında.

Keşmir, Hindistan’ın işgali altında.

Filistin, Yahudiler’in işgali altında.

Bosna, Sırbistan’ın işgali altında.

Sancak, Sırbistan’ın işgali altında.

Makedonya, Sırbistan’ın işgali altında.

Kosova, Sırbistan’ın işgali altında.

Kıbrıs, Rumlar’ın işgali altında.

Bu listeye daha birçok ülke ismini eklemek mümkün. Afrika ülkelerinden Eritre, Mora gibi bir asırdan fazla bir zamandır istiklal mücadelesi veren birçok müslüman ülke var. Kırım bunların en bariz misaldir.

 

Dolaylı Olarak İşgal Altında Olan Müslüman Ülkeler

Bunları saymak için bayağı ter dökmek gerekecek. En iyisi mi biz şöyle bir çözüm bulalım. Siz değerli okuyucularım. Bugün idarecileri tarafından küfür milletlerine sunulmamış, idarecileri küfrün kulu kölesi olmayan, dahası kendileri o küfür milletlerine mensup oldukları halde müslümanların hatası olarak müslümanlara idareci seçilmemiş olan devletleri sıralayınız. Yani bu işi ben size havale ediyorum. Dolaylı yoldan işgal altında olan müslüman ülkeleri sıralamanızı…

Tabi ki, bir düzinelik bir sayıya ulaşabilirseniz, ben bayram ederim. Lakin ben bu sayıyı telaffuz edecek kadar cesaretli değilim.

Fakat bildiğim tek şey, müslümanların kıyama kalkıp ülkelerini düşmanların açık ve gizli işgallerinden kurtarmaları gerektiğidir. Bundan herkes sorumludur.

“İslam tek millettir” ve “küfür tek millettir” düsturuna göre hareket edip işgallere son vermeliyiz. Ölmesini bilecek kadar cesarete sahip olmayanlar, hür bir şekilde yaşamaya asla hakları olamaz.

Esaret altından kurtulmak için hiçbir çaba sarfetmeyen insanların hem müslümanlıklarından, hem de insanlıklarından şüphe ederim. Lütfen yanlışsam beni uyarınız.

29 Aralık 2004

Muhammed Mücahid