PKK’nın Barış Pınarı Harekatı Manipülasyonları

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x400

Terör Örgütü PKK Barış Pınarı Harekatı hakkında kirli kampanyalar yine yürütmeyi ihmal etmedi. Yalan. iftira ve çarpıtmayı marifet sayıyorlar. Bu yalan ve iftira kampanyaları için sosyal medyayı azami derecede kullanıyorlar.

Diğerlerinde olduğu gibi PKK’nın da arkasında Terör Devletleri, Baronlar, İslam Düşmanları ve içimizdeki terör sevici piyonlar var. Terör Örgütleri, arkalarındaki güç kadar güçlü, efendilerinin gazabına uğrama korkusu kadar da cesurdurlar. Yani efendilerinin üzerlerini çizeceği korkusu onları hayvanlaştırmakta, kansızlaştırmaktadır. Cesur dememi bu şekilde anlayınız. Yoksa onların hepisi korkaktır.

PKK da, FETÖ gibi sahadaki ihanetini medyadaki ihaneti ile taçlandırma çabasındadır. O yüzden her türlü ihanet, yalan, iftira, sahtekarlık ve yüzsüzlüğü çok çok yapar. Utanmazlar. Sıkılmazlar. Hak hukuk tanımazlar.

İşte bunlar her zaman yaptıklarını Barış Pınarı Harekatı’nda da yapmışlardır. Kullanabilecekleri her malzemeyi medyada Türkiye’nin aleyhine kullanmaktan imtina etmemişlerdir.

Fakat son çırpınışları da bu olmuştur. Çiçeklerle karşıladıkları ABD “Gidiyoruz!..” dediği zaman “Gitme! Bizi yalnız bırakma!..” diye ağlamışlardır. Seslerini duyuramayınca da, ABD’nin Askerlerî Araçlarını taşlamış, askerlere bolca küfür savurmuşlardır.

Bu bağlamda burada sizlere PKK’lıların yalan ve iftiralarından oluşan bir demet sunacağım.

İşte yalan, iftira, çarpıtma ile Trump başta olmak üzere bütün dünyayı zehirlemeye yönelik paylaşımlardan bazıları:

BİRİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x496

İngiliz İndependent Gazetesi’nin 19 Temmuz 2014 tarihinde Suriye Çatışması ‘Çeyrek milyon insanı öldürdü.’ başlığı ile yayınladıkları haber ve fotoğraf. PKK’lı katil bu resmi tahrif ederek Barış Pınarı Harekatı’nda çekilmiş gibi gösteriyor.

Yalan ve iftira üzerine kurulmuş bir dünya yokolsun dedirten cinsten bir ihanet bu.

İKİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x509

Bu resim Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan ve Azeri sivillerin Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürülmesi olayıdır.

Ermeni güçleri 1992 yılının 25 Şubatı 26 Şubat’ta bağlayan gecede bölgedeki 366. Alayın da desteği ile önce giriş ve çıkışını kapadığı Hocalı kasabasında, Azeri resmî kaynaklarına göre, 83 çocuk, 106 kadın ve 70’den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 sakin öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır. 1275 kişi ise rehin alınmış ve 150 kişi ise kaybolmuştur. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başları kesildiği görülmüştür. Hamile kadınlar ve çocukların da maruz kaldığı tespit edilmiştir.

PKK’lı katiller bu katliamı Türkiye’nin üstüne yıkmaya çalışmışlardır.

ÜÇÜNCÜ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x544

PressTV tarafından 27 Kasım 2018 tarihinde yayınladıkları Yemen’de yakılmış bir tank. PKK paravanları bu tankın üzerine bir Türk bayrağı montajlayarak işin sahici olmasını istemiz.

Ancak bu bayrağı bile montajlarken acemilik yapmaktan kurtulamamış. Bayrağın yönünü bile bilmiyorlar.

DÖRDÜNCÜ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x565

Haberin aslı başka, ihanetin seviyesi ise çok büyük. Bir TV’de spiker haber okuyor. Ekranda  “Çocuklar çapraz ateş altında.” diye çevirabileceğimiz yazıyı görüyorsunuz.

Alt yazıda ise “BM, Suriye’de “konuşulamayacak” çocuk tacizini açıkladı.” yazıyor. Haberin tarihi 2 Haziran 2014.

Yine ancak, PKK bu haberi ve fotoğrafı yine çarpıtıyor. Utanmadan, sıkılmadan, yüzü kızarmadan bir uzun atlama ile 2 Haziran 2014 tarihinden 10 Ekim 2019’a ulaşıyor.

BEŞİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x589

Bu resim  Siyonist İsrail askerlerine kafa tutan 10 yaşındaki Filistinli cesur kız Ahed et-Temimi’ye aittir.

Daha sonra İsrail askerleri, cesur tavrı nedeniyle İstanbul’da “Hanzala Cesaret Ödülünü”ne layık görülen 16 yaşındaki Ahed et-Temimi’yi gözaltına aldı.

Filistin Halk Direniş Komiteleri’nden aktivist Hilmi et-Temimi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, askerlerin bu sabah Ahed et-Temimi’nin Ramallah kentinde ailesiyle yaşadığı eve baskın düzenlediğini ve evi aradıktan sonra Ahed’i gözaltına aldığını söyledi.

NEREYE GÖTÜRÜLDÜĞÜ BİLİNMİYOR: Temimi, askerlerin Ahed’i götürdükleri yer hakkında bilgi vermediğini belirtti. Ahed’in gözaltı sebebi henüz bilinmiyor. İsrail medyası dün Ahed’in, askerleri evinin önünden kovduğu görüntüleri yayımlamıştı.

“Filistinli cesur kız” olarak bilinen Ahed, 2012 yılında ağabeyi gözaltına alındığında İsrail askerlerine karşı gösterdiği tavır nedeniyle İstanbul’da “Hanzala Cesaret Ödülünü”ne layık görülmüştü.

ALTINCI YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x590

Tarih 9 Temmuz 2014. Yer Halep. Kana doymamış olan Katil Esed yine Halep’te katliam yapıyor. Kadın, çocuk, genç, ihtiyar binlerce sivilin canını alıyor.

Yine onun gibi insanlık katili PKK, bu kez itibar katliamı yapıyor. Halep Katliamı’nın fotoğraflarını alıp Barış Pınarı Harekatı’na montajlıyor.

YEDİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x591

Maltatoday gazetesinin 4 Nisan 2017 tarihinde yayınladığı Katil Esed’in İdlib’de kimyasal silah kullanmasının haberini montaajlayıp “Türkiye Barış Pınarı Harekatı’nda kimyasal silah kullandı” yalanı ortaya atılmıştır.

Teröristin dini, imanı olmadığı gibi insanlığı da yoktur dedirten bir yalan.

SEKİZİNCİ YALAN:pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x592

Bir şerrefsizlik de Salih Müslim (Saleh Muslem)’den. 12 Haziran 2017 tarihinde “ABD Liderliğindeki Kuvvetler, Suriye ve Irak’ta Beyaz Fosfor Kullanmakla Suçlandı” başlığı ile verilen haberin fotoğrafını Barış Pınarı Harekatın’nda gekilmiş gibi çarpıtarak veriyor. Yayınladığı tarih ise 12 Ekim 2019.

Başları böyle büyük mikropsa, ayak takımına söyleyecek söz bulamayız.

DOKUZUNCU YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x593

Pakistan Today’de 13 Aralık 2016 tarihinde “ABD, Yemen kampanyasıyla Suudi Arabistan’a silah transferini iptal etti” başlığı ile yayınlandı bu haber. Ancak PKK’nin tetikçileri bu resmi 12 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı’nda çekilöiş gibi yayınladılar.

Ses duvarını aşan katil uçaklararın dürültüsünden kurtulmak için bu dört Yemenli çocuk kulaklarını kapatıyor.

ONUNCU YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x594

Olay 2012 yılında meydana gelmiş. Resim 3 Ekim 2015 tarihinde Illuminati War Leaks hesabında yayınlanmış. “DAEŞ t-72 tankları, Kürt ordusu tarafından imha edildi.” notu düşülmüş resmin aslında.

Sania Nader isimli PKK yosması bunu da tahrif ederek Barış Pınarı Harekatı’na işi bağlamış.

ONBİRİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x595

Katil Esed’in Guta’da Şubat 2018 tarihinde 400 sivili katlettiği bombardumanın resmini alıp Barış Pınarı Harekatı sırasında çekilmiş gib paylaşmıtır PKK’lı hain.

ONİKİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x596

Bu GhazaNews’in 19 Temmuz 2014 tarihinde saat 12:58’de yayınladığı bir fotoğraf. Bu fotoğrafda bir tank yanıyor.

Zagros isimli PKK’lı bir fino, bu resmi paylaşarak ingilizce “Cehenneme hoş geldin,” dedikten sonra “Kurdistan ordusu YPG Terrorist türk ordusuna cehennemi yaşatıyor.” deme küstahlığını gösteriyor.

Tabii imla kuralları da sıfır.

ONÜÇÜNCÜ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x597

Siyonist İsrail pardon, Filistin’deki Gayr-i Meşru Yahudi İşgal Devleti’nin Gazze’ye bombalaması ve binlere mezar ettiği haberin resmi yine Barış Pınarı Harekatı’nda çekilmiş gibi servis edildi.

Olayın olduğu tarih ile bugünkü tarih  arasında 2 yıl 9 ay 9 gün var.

ONDÖRDÜNCÜ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x598

Esed Rejimi’nin Rusya ile birlikte İdlib’i bombardumana tutmaları neticesinde anne karnında öldürülen bir cenin. Fetih Medya Haber Merkezi, “Rusya’nın bebeklerle savaşı: İdlib’de anne karnındaki cenin bombrdımanda öldürüldü.” başlığı ile yayınlandı.

Ancak katil PKK’lılar bu haberi de çarpıtarak Barış Pınarı Harekatı’nın üzerine yıkmaya çalıştı. Haspam o kadar acemi olmalı ki, resmin üzerindeki “MMC” rumuzunu adabına uygun bir şekilde silmeyi de başaramamış.

Fatih Medya’da kaynak olarak Mepa News’i göstermiş.

İşte size bu resmin aslı: 
pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-600x393

 

ONBEŞİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x599

1980 yılından bir foroğraf. En son sosyal medyada paylaşılma tarihi 20 Ağustos 2019. PKK’lılar yine boş durmamış ve 40 yıllık resmi 17 Ekim 2019 tarihinde yeniden Barış Pınarı Harekatı’nda çekilmiş gibi yayına sürmüş.

Bizim artık bir şey söylememize gerek yok. Zaten kafası basana resim çok şey söylüyor.

ONALTINCI YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x600

Tarih 9 Eylül 2017. Yer Mısır’ın İskenderiye kentindeki bir kilise. Kilise bombalanıyor, cesetler ve yaralı bedenler sağa sola savruluyor. Bu resimdekiler temizleniyor, orası burası kırpılıyor ve Kuzey Suriye’ye monte ediliyor.

Şerefi beş paralık adam ya da madam olan kişi resmi “Kuzey Suriye’de Türk Savaşçıları’nın ayrım gözetmeden bombalaması sonucu hayatını kaybetti ve yaralandı.” notuyla paylaşıyor.

ONYEDİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x601

Kuveyt Times’de yer alan bir haber. Başlık “Makedon birlikleri göçmenleree sersemletici bomba ateşledi – Göçmen taşıyan Yunan vapuru Pire’ye yöneldi.” Tarih 21 ağustos 2015. Tabii bu vapurdakiler Suriye’li mülteciler olmalı.

Ancak bu acı dolu resim yine PKK’lılar tarafından Barış Pınarı Harekatı’nı suçlamak ve Türk Ordusu’nu alçak düşürme girişimidir.

ONSEKİZİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x602

İran ve Suudi Arabistan’ın kan gölüne çevirdiği Yemen’den bir paylaşım. Altında ise “Bu cadılar bayramı elbisesi değil. Bu Yemen çocuklarının günlük hayatı.” yazıyor. Bize Yemen’in acı dolu tarihini anlatıyor bu yazı.

Bu acı dolu hayatları kendilerine yalan malzemesi yapan PKK, bu çocukları Suriye’li, Yemen’i de Kuzey Suriye sanmaya başlamış.

Sahici olsun diye PKK artığı Amira Sami Bakki “Bu çocuk terörist mi?” diye soruyor. Biz de ona “Yemen’li o çocuk terörist değil, ama sen bir teröristsin. İnsan değilsin!..” diyoruz.

ONDOKUZUNCU YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x720

16 Mart 1988 yılında Saddam Hüseyin’in Halepçe’ye düzenlediği Kimyasal saldırı ile yaptığı katliamdan bize kalan bir resim. O resimde 1988 yılından uçup 2019’a iniş yaptı.

Bu katliamda:

16 Mart 1988’de zehirli gaz bombalarını taşıyan sekiz MiG-23 uçağı tarafından Halepçe kasabasına bombardıman düzenlendi. Halepçe sakinleri, İran askerleri ve Peşmergelerle birlikte 5.000’den fazla insanın öldüğü, 7.000’den fazla insanın da yaralandığı tahmin ediliyor. Ancak Irak Savaşı’ndan sonra bölgeye giren yabancılar tarafından bu rakamın daha da büyük olduğu tespit edildi.

Kendisini Kürt diye tanıtan şeref yoksunu adam, gerçekten Kürt ve insanını seviyor olsa bu olayın haberini asla çarpıtmazdı. Çünkü bu çartıpma bir dezenfermasyondur.

YİRMİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x848

Yine yalan, yine ihanet. 1 Mayıs 2014 tarihinde Halep’te çekilmiş bir fotoğraf. Bu fotoğraf da PKK’nın marifetli elleriyle 9 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı’nda boy gösterdi.

45 yıl bebek katili olduğu bilinen PKK’nın paçavrası “Çocuk katili Türkiye” demeye utanmıyor.

YİRMİBİRİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x849

Bu fotoğraf yine Halep’de çekilmiş. İlk kez 14 Mayıs 2014 tarihinde CBS NEWS’de yayınlanmış. Daha sonra yine yayınlanmış ve paylaşılmış. Bir duvarın dibinde üç çocuğuna sarılan bi anneyi görüyoruz.

Fakat fotoğraf beş buçuk yıl kadar sonra PKK’nın tecavüzüne maruz kaldı ne yazık ki! Resim yontulmuş, orası burasına dolgu yapılmış. Çehresi değiştirilmiş. alın size bir Barış Pınarı Harekatı resmi denilmiş.

YİRMİİKİNCİ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x850

Yine Halen! Yine Esed’in bir katliamından yaralı kurtulan bir çocuk. Haber önce 17 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanmış. Sonra 21 Ağustos 2016’da ve 26 Kasım 2016 tarihinde yayınlandığını görüyoruz.

Fakat PKK’nın tetikçileri yememiş içmemiş bizim ordumuzu karaalamak, suçlamak ve küçük düşürmek için foroğrafı manipüle etmiş.

YİRMİÜÇÜNCÜ YALAN:

pkknin-baris-pinari-hakkindaki-iftiralari-800x1283

İdlib’in güneyinde Katil Esed tarafından atılan varil bombası. Fotoğrafın yayınlanma tarihi 7 Ekim 2018.

Lakin Terör Örgütü PKK/YPG’nin haber ajansı ANHA, bu resmi alıp Barış Pınarı Harekatı’nda çekilmiş gibi servis etmeye utanmamıştır.

HEPİSİ BU KADAR DEĞİL?

Buraya 23 tane yalan ve iftira paylaşımı alabildik. Bu ihanetin tamamı değil, milyonda sıfır biri bile olamaz. Bunların destekçisi olan devletlerin yanında, terör örgütleri de var.

Barış Pınarı Harekatı hepisini ifşa etti.

Terörü kuran, büyüten ve besleyenler,

Terör örgütleriyle can, mal ve vatanımıza kastedenler,

Bizim ekmeğimizi yeyip kafirlerin kılıçlarını sallayanlar ifşa oldular.

Bundan sonra bize düşen görev, dostu ve düşmanı belirleyip, her türlü mücadeleyi vermektir.