Şehid olmaya hazırım!

sehid-olmaya-hazirim-650X305

Kıbrıs‘da yapılan soykırımda küçüktüm. Ancak amca oğlu bizim ailemizi orada temsil etti. Avrupa’da tanıdığım binlerce Kıbrıslı kardeşimiz dostluk kurma imkanım oldu. Onlar bana: “Kıbrıslı olup da, şehid vermeyen hiçbir aile yoktur. Her evden en az bir şehid var” dediler. O yüzden ben 1974 ve öncesinde yaşananlar için Kıbrıs Soykırımı diyorum.

Afganistan‘a yol bulamamış oldum. Çünkü binlerce kilometre ve onlarca ülke geçmem gerekiyordu. Pakistan’ın Londra Büyükelçiliği vize vermedi. İran’ın Londra Büyük Elçiliği bu konuda kapıları yüzüme kapattı.

Çeçenistan‘a gitme konusu da hayal oldu. Merkezi Almanya’da olan bir yardım kuruluşuna “Ben size bu bayram öncesi kurban toplayacağım. Siz de beni ekibinizle Çeçenistan’a göndereceksiniz. Götürebildiğiniz yere kadar götürün. Ben orada savaşacağım. Yaşarsam belki geri gelirim şehid olursam, isteğime kavuşmuş olurum.” dedim. Onların cevabı, “Biz Çeçenistan’a gitmiyoruz. Paraları gönderiyoruz. Kurbanları onlar kesiyorlarç” oldu. Yani yine yol bulamadım.

Filistin‘de savaşmaya elli, yüz serdar bulsam da yola çıksak diyorum. O da mı hayal olacak?

Şimdi önümde kısa bir ömür ve onlarca kanayan yara Müslüman Beldesi var.

Sonunda CİMER üzerinden Cumhurbaşkanlığı’na “…Beni askere alın” dedim. “Sen daha küçüksün” manasına “Sana sıra gelinceye kadar bekle!” diye düşünmüş olacaklar ki, haber gelmedi. Sadece küçüklere değil, askerlik vazifesini çoktan yapmış olanlara da “Sıranı bekle!” diyorlar.

Şimdi tam sırası. Filistin’in yolu Suriye Vilayeti’mizden geçer. Bari beni oraya alsalar. Vallahi kendi silahımı da parasıyla alır giderim.

Ailesinin tek çocuğu olanların yerine beni alın desem yine mi hayır derler?

Mezara hergün bir adım daha yaklaştığımı düşündükçe kendimi emniyete almaya, ahiretimi garantilemeye çalışıyorum. Ve herbir şehit ve gaziyi en üst perdeden kıskanıyorum.

Şehitleri kıskanmamın işte ana kaynağı:

“Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.” (2 Bakara 154) 
Muhammed Mücahid Okcu