Size Hava Bile Haram!

hava-bile-haramdir-800x401

Beni büyük bir hayal kırıklığına uğratan vahim bir hadiseyi anlatabilmek için önce bir Müslüman’ın yaptırdığı çeşmenin hikayesini anlatarak başlamak istiyorum:

Vaktiyle Bursa’ da bir Müslüman, bugünkü adı Arap Şükrü olan muhitte çeşme yaptırmış ve başına bir kitabe eklemiş: “Her kula helâl, Müslüman’a haram!”

Bursa başkent, tabii Osmanlı karışmış, bu nasıl fitnedir diye…

Gitmişler kadıya şikâyete, adam yakalanıp yaka-paça huzura getirilmiş.

“Bu nasıl fitnedir, dini İslâm, ahalisi Müslüman olan koca devlette sen kalk, hayrattır, sebildir diye çeşme yap, ama suyunu Müslüman’a yasakla! Olacak iş midir, nedir sebebi, aklını mı yitirdin?” diye çıkışmışlar adama. Adam:

“Müsaade buyurun, sebebi vardır, lâkin ispat ister, delil şarttır…” dedikçe kadı kızmış:

“Ne delili, ne ispatı? Sen fitne çıkardın, Müslüman ahalinin huzurunu kaçırdın, katlin vaciptir!” demiş. Demiş ama bir yandan da merak edermiş:

“Nedir gerekçen?” diye sormuş. Adam:

“Bir tek Sultan’a derim…” diye cevap verince, ortalık yine karışmış. Söz Sultan’a gitmiş, adam yaka paça saraya götürülmüş. Padişah da sinirlenmiş ama diğer yandan o da meraklanırmış:

“De bakalım ne diyeceksen. Bu nasıl iştir ki, hem çeşmeyi yaparsın, hem de her kula helâl, Müslüman’a haram yazarsın?” Adam, başı önünde konuşur:

“Delilim vardır, lâkin ispat ister.”

“Ya dediğin gibi sağlam değilse delilin?”

“O zaman boynum, hükme kıldan incedir Sultanım…”

“Eeee!”

“Sultanım, herhangi bir havradan (sinagog) rasgele bir hahamı izahsız yaka-paça tutuklayın, bir hafta tutun. Bakın neler olacak…” Dediği yapılmış adamın. Bütün azınlıklar bir olmuş, başlarında Museviler, “Ne oluyor, bu ne zulüm? Bizim din adamımıza biz kefiliz, ne gerekirse söyleyin yapalım, o masumdur, gerekirse kefalet ödeyelim…” Çevre ülkelerden bile elçiler gelmiş, elçiler mektup üstüne mektup getirmiş. Bir hafta dolunca, adam:

“Sultanım, artık bırakmak zamanıdır” demiş. Haham bırakılmış, azınlıklar mutlu, bu sefer Sultan’a teşekkürler, hediyeler.

“Aynı işi herhangi bir kiliseden herhangi bir papaz için yaptırınız Sultanım” demiş. Aynı şekilde bir papaz derdest edilip yaka-paça alınmış Pazar ayininden ve aynı tepkiler artarak devam etmiş. Haftası dolunca da serbest bırakılmış. Mutluluk ve sevinç gösterileri daha bir fazlalaşmış, teşekkürler, şükranlar… Din adamlarına kavuşmanın mutluluğuyla daha bir sarılmışlar birbirlerine… Sultan:

“Bitti mi?” demiş adama.

“Sultanım son bir iş kaldı, sonra hüküm zamanıdır izninizle” demiş.

“Şimdi nedir isteğin?”

“Efendim, payitahtımız Bursa’nın en sevilen, âlimini alınız minberinden…” Adamın dediğini yapmışlar, Ulucami imamını Cuma hutbesinin ortasında almışlar, yaka-paça götürmüşler. Bir Allah’ın kulu çıkıp da, “ne oluyor, siz ne yapıyorsunuz? Hiç olmazsa vaazı bitene kadar bekleseydiniz”, gibi tek bir kelâm etmemiş, imamın peşinden giden, arayan-soran olmamış… Geçmiş bir hafta, “Nerde imam?” diye gelen-giden yok! Halk hâlinden memnun, başlamış bir dedikodu, o geçen hafta tutuklanan koca âlim için:

“Biz de onu adam bilmiş, hoca bellemiştik…”

“Kim bilir ne suç etti de tevkif edildi!”

“Vah vah! Acırım arkasında kıldığım namazlara…”

“Sorma, sorma…” Padişah, kadı ve adam izliyorlarmış olup-bitenleri. Sonunda Padişah çeşmeyi yaptırana sormuş:

“Eee, ne olacak şimdi? Adam:

“Bırakma zamanıdır. Bir de özür dileyip helâllik almak lâzımdır hocadan.”

“Haklısın” demiş padişah, denilenin yapılması için emir buyurmuş ve adama dönmüş. Adam başı önünde konuşmuş:

“Ey büyük Sultanım, siz irade buyurunuz lütfen, böyle Müslümanlara su helâl edilir mi?” Sultan acı acı tebessüm etmiş:

“Hava bile haram, hava bile!” demiş.

Davasına sahip çıkmayan, üstelik üç kuruşluk menfaat için dinini, imanını satanların çok olduğu bir zaman diliminde yaşıyor olmak benim tercihim değil. İşte bu yüzden hayal kırıklığım had safhada.

Silahı alnıma dayayıp “Öldürülmek mi istersin, yoksa imanının çalınmasını mı istersin?” diye sorsalar, ben hayatımın sona erdirilmesini tercih ederim. Meseleyi şuraya getirmek istiyorum.

Allah Düşmanları’nın yoketmek istedikleri İslam Dini’nin yıkılması konusunda:

  1. Küfrün tetikçisi olan Kur’an ve Sünnet İnkarcısı akademisyen ve ilahiyatçılar,
  2. Gelecek kaygısı ile susan akademisyen ve ilahiyatçılar,
  3. Kur’an ve Sünnet İnkarcılığı bir Yahudi-Hıristiyan-Şia İttifakı Projesidir dediğim için kafirler ve inkarcılar adına bana saldıran sözde akademisyen ve ilahiyatçılar,
  4. Eğitimi, mektebi ve meşrebi ne olursa olsun, Allah Düşmanlarını ifşa ettiğim için bana parmak sallama cesareti gösterenler.

Ben sizlere Allah akıl, fikir ve iman versin diyorum. Allah Teâlâ’nın dinine karşı bile bile savaşan adı müslüman ama emeli kafir olanlara “Size bir tek nefes bile haramdır!” diyorum.

Eğer ihanetten vazgeçmezseniz Allah Teâlâ topunuzu birden yok etsin diyorum.

Muhammed Mücahid Okcu
www.muhammedmucahid.com