Suriyelileri Avrupa’da Bekleyen Tehlike!

suriyelileri-avrupada-bekleyen-tehlike-800x400

Yıllardan beri kapalı olan sınır kapılarımız tekrar açıldı. Suriyei ve diğer sığınmacılar Avrupa’ya gitmek üzere yollara düştüler. Kapılar kapalı iken ne kadar seviniyor idiysem, açıldığı için de o denli üzünüm. Üzgünüm fakat AB Devletleri’ni dize getirmenin ilk adımı bu idi. İşgalcilerin Suriye’den uzak durmalarını sağlayabilmek için kapılar açılmalıydı. Ki, bu hareket onları gerçekten korkuttu. İşgalcilerin ordularını Suriye’den, Orta Doğu’dan, İslam Toprakları’ndan çekmeleri için ilk adım olur inşaallah!

En azından dünyanın dikkatlerini Ortadoğu’nun üzerine çekmeyi başarmış olduk. Suriye’yi bir şekilde kurtarma imkanına yaklaşırken, bir çok Müslüman evladını da kaybetmeyle karşı karşıya olduğumuzu unutmamamız gerekir.

suriyelileri-avrupada-bekleyen-tehlike-650x341

VATANINDA ÖL, AMA KAFİRLERE SIĞINMA KARDEŞİM!

Ben Suriyeli kardeşlerime Suriye’de öl, ama vatanının düşmanlarına sakın sığınma diyorum! Suriye’de yalnız ölmekten korkuyorsan, beni de çağır da beraber ölelim diyorum.

Allah ve Vatan düşmanları bizim bir kısmımızı vatanlarımızda öldürüyor, bir kısmımızı göç yollarında öldürüyor, bir kısmımızı da kendi ülkelerinde öldürüyorlar.

Sizleri Avrupa Ülkeleri’nde imanınızı çalarak öldürecekler. Ben sizin için de, kendim için de arzu ettiğim ölüm canlarımızın alınarak öldürülmemizdir. İmanımızın elimizden alınması ile insanlıktan çıkarılmamız ölümlerin en büyüğüdür. En kötü bir ölümdür.

Avrupa’ya sığınmak bir düşmandan kaçarken daha azgın bir düşmanın eline düşmektir. Bu bir intihardır. Yıllar önce bir dostuma: “Bizler vatanımızdan kaçarken niye Avrupa’ya vatnlarımızı işgal edenlerin ülkelerine sığınıyoruz? Neden Doğu’ya, Asya ve Afrika’ya değil de Batıya gidiyoruz? Bu nasıl bir hicret?” diye sormuştum. Bu sözüm 20 yıl sonra Avrupa’ya sığınan Suriyeliler için de geçerlidir.

suriyelileri-avrupada-bekleyen-tehlike-600x340

SURİYELİLERİ AVRUPA’DA BEKLEYEN TEHLİKELER!

İki yıl önce kaleme aldığım “Suriyeli Çocukları Fuhuş Mafyası Kaçırdı” başlıklı yazımda bu konuya geniş bir biçimde değinmiştim. Tekrar etmeliyim ki, Avrupa’da sadece çocuklar değil, bütün Suriyeliler, onlara sığınan ve işçi olarak oralarda yaşayan bütün Müslümanlar de tehlike altındadırlar.

Dünyayı hıristiyanlaştırma adına (Yahudiler de bu girişimi destekliyorlar) yaptıkları kötülükleri kendilerine sığınanlara tatbik etmeleri hiç de zor olmayacaktır. Bunları gördük ve yaşadık.

Avrupalılar suriyelilere neler yapıyorlar?

 1. Sığınmacıların hepisine Hıristiyan olmaları teklif ediliyor, hatta Hıristiyan olmazlarsa, sınırdışı edilmekle tehdit ediliyorlar.
 2. Birçok kilisenin bahçelerinde sığınmacılar için çadır kentler oluşturdular.
 3. Sığınmacıların yanlarındaki çocukları ellerinden alınıp aile bağları koparılıyor.
 4. Sığınma evlerinde kalanların birinci dereceden akrabası olmayanlarla görüşmelerine izin verilmiyor.
 5. Para hariç hiçbir yardım kabul edilmiyor. Kurban Bayramı’nda bile görüşme, toplu bayramlaşma ve ziyafet verme teklifimizi geri çevirdiler. Hiçbir makamdan izin alamadık.
 6. Kiliselere götürülüyor. Önceki yazımızda buna da değinmiştik.
 7. Çocuklar kaybediliyorlar.

Çocukların nasıl kaybolduklarını açıklayamıyorlar. Çocukların yerlerini sözlediğiniz zaman da oralardan bulup çıkarmıyorlar. Adeta üç maymunu oynuyorlar.

suriyelileri-avrupada-bekleyen-tehlike-650x325

SIĞINMACI ÇOCUKLARIN BAŞLARINA GELENLER

Avrupa’da en çok zulmü çocuklar görüyor. Büyükler belki maddî, manevî zulüm ve işkencelere dayanabilir, imanlarını gizleyerek koruyabilirler, ama çocukları için iyimser olamayacağımızı söylemek gerekiyor. Çünkü onlara neler yapıldığını görmüyor, bilmiyoruz.

Kaybolan çocukların hepisinin sınırlardan giriş bilgileri var, ama kendileri ortada yoklar. Kapıların açılmasından önce Avrupa’da kaybolan çocukların sayısı 30 bini geçti. Bunun 10 binden fazlası Almanya’da kayboldu. Bir süre sonra bu sayının çok çok artacağını şimdiden söylemek yalan olmaz.

Alman Başbakanı Merkel, 1500 çocuğu almaya talip olduklarını duyurdu. Bu 1500 çocuğu şimdiden kaybolmuş sayabiliriz.

İşte Avrupa’da sığınmacı olan veya olmayan çocukların başına gelenler:

 1. En büyük oranda Fuhuş Mafyası’nın eline teslim edilen çocuklar var.
 2. Hıristiyan yapmak üzere kilise ve Hıristiyan ailelerin ellerine teslim edilen çocuklar var.
 3. Organ Mafyası’nın eline teslim edilen çocuklar var.
 4. Suç mafyalarının ellerine teslim edilen çocuklar var.

Bu tablo masa başında oluşturulmuş değil. Bizzat yaşadıklarımı aktarmaya çalıştım. Kaybolan çocukların akibeti ile ilgili soru sorduğumuz Alman Yetkililer’den aldığımız cevaplar cinnet getirten cinsten. Sadece “Bilmiyoruz” cevabını almaktayız Çünkü. taş olsa bu duruma isyan eder, yaşanan vehamet karşısında çatlar, ama bunlar taştan daha katılar. Ser veriyor, sır vermiyorlar. Susuyor, konuşmuyorlar.

suriyelileri-avrupada-bekleyen-tehlike-600x650

SADECE SIĞINMACI ÇACUKLAR DEĞİL GURBETÇİLERİMİZİN ÇOCUKLARI DA TEHLİKEDE!

Alman Gençlik Dairesi’nin 15 üyesinden biri Berlin Hükümeti’nde Eğitim Bakanı’dır. 18 Eyalette Alman Gençlik Dairesi’nin 15 üyesinden biri de Eyalet Hükümetleri’nde Eğitim Bakanı’dır. İl, ilçe ve kasabalarda Alman Gençlik Dairesi’nin 15 üyesinden biri de Eğitim Müdürleri’dir.

Her öğretmen Alman Gençlik Dairesi’nin bir ajanıdır. Ne kadar Müslüman ve Müslüman olmayan yabancı çocuğu Alman Gençlik Dairesi’ne kazandırılarsa, o kadar madalya ve ödül alırlar.

Çocuklarla ailelerinin arasını açmak için akla gelmedik oyunlar oynanır. Çocuklara: “ailenizle proleminiz varsa, sizlere sınırlama getiriyorlarsa, istemediğiniz bir şey yapmanızı istiyorlarsa, gelin sizin için ev ve yurtlarımız var gelin…” gibi broşürler dağıtıyorlar. Derslerde bunları daha geniş bir şekilde anlatırlar.

Her Alman Gençlik Daireleri, AİLELERDEN ÇALDIKLARI ÇOCUKLAR KADAR PARA ALIRLAR.

Alman Gençlik Daireleri bir dernek, bir vakıf gibi çalışır. Hiçbir yere hesap vermezler. Polis onların emrindedir. Çünkü 15 üyeden biri de polistir.

Alman Gençlik Dairelerinin yabancı ülke vatandaşlarından aldıkları çocukların sayıları milyona yakın. Sadece Türk Aileler’den aldıkları çocukların sayısı 200 bin civarındadır.

Avrupa genelinde ailelerinden koparılan çocukların sayılarının tamamını milyonlarla tabir etmek asla yalan olmaz.

Allah Teâlâ, Suriyelilere verdiği belalarla bizleri de imtihan ediyor. Tavırlarımız ahiretimizi kazanıp kazanmayacağımızın delili olacaktır.

Allah yar ve yardımcımız olsun!

Selam ve dua ile!..

Muhammed Mücahid Okcu,
www.muhammedmucahid.com

Suriyeli çocukları Fuhuş Mafyası kaçırdı!