”Türkiye’de CIA Bağlantılı Holdingler Var”

turkiyede-cia-baglantili-holdingler-var-2-1FETÖ ile CIA ve öteki casus teşkilatları arasında her türlü bağın olduğunu biz biliyoruz. Hâlâ Pensilyanya İhanet Çetesi (PİÇ)’in temiz olduğuna inanmak için kendilerini kandıranlara bir de bu röportajı okumalarını tavsiye ederim.

“FETÖ’cülerin kumpası ile Almanya’da 11 ay casusluk suçlamasıyla cezaevinde kalan Muhammed Taha Gergerlioğlu, Pensilvanya merkezli örgütün CIA ile işbirliğini anlattı. 15 Temmuz darbe kalkışmasında yaşananların, 2013’te Ticaret Üniversitesi’nde CIA’nin eski finansal istihbarat sorumlusu John Quirk’in katıldığı seminerde dile getirdiğini hatırlatan Gergerlioğlu, Gezi olaylarından örnekler vererek, o eylem gruplarını destekleyen sermaye gruplarının da işin içinde olduğunu vurguladı.

Almanya’da FETÖ’cülerin kumpasıyla casus suçundan hapse atılan ve 11 ay hapis yattıktan sonra serbest bırakılan Muhammed Taha Gergerlioğlu, Akit’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2013 yılında Ticaret Üniversitesi’nde bir istihbari seminer yapıldığını, bu seminerde konuşan Amerikan İstihbarat Teşkilatı CIA’in eski Finansal İstihbarat Sorumlusu John Quirk’in şok açıklamalarda bulunduğunu belirten Gergerlioğlu, “Quirk’in 2013 yılında bize söylediklerini biz aynen 15 Temmuz darbe girişiminde yaşadık” dedi.

AMERİKAN İSTİHBARAT SORUMLUSU BAKIN NEYİ SORMUŞ?

– 15 Temmuz darbe girişimini Fetullah Gülen’in , FETÖ’nün yalnız başına yapması mümkün müdür?

– Hayır mümkün değil. Benim şahit olduğum önemli bir şey var. 2013 yılının şubat ayında Ticaret Üniversitesi’nde bir istihbari seminer oldu. Bu seminere Amerikan İstihbarat Teşkilatı CIA’in eski Finansal İstihbarat Sorumlusu John Quirk katıldı. Ayrıca Fransız ve İsviçre istihbaratından birer kişi ve hatta Tuğrul Türkeş’de bu seminere katıldı. Bu seminerin organizasyonunda Aytunç Altındal’da yer almıştı. Toplantı üç gün sürdü ve her gün bir istihbarat yöneticisi ile ekibi sunum yaptılar ve karşılıklı gruba ekonomik istihbarat, mali istihbarat ve finansal istihbaratın; devlet, kamu ve özel sektördeki Amerika’daki, Fransa’daki, İsviçre’deki uygulanma metodlarını anlattılar. Bu anlatma esnasında Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’deki mutlak hükümranlığıyla ilgili de yorumlar yaptılar sürekli. Bu yorumlar içerisinde John Quirk’in söylemiş olduğu çok önemli şeyler vardı. Daha sonra onlar bizi de Amerika’ya davet ettiler.

– Size sorular soruldu mu?

– Evet soruldu. Sohbetleri devam ederken, ‘Fetullah Gülen ile Tayyip Erdoğan arasında bir kavga çıkar mı?’ sorusu vardı. Bize, bir kavganın çıkıp çıkmayacağı, bir kavga çıkarsa da kimin kazanacağını ve kazanırsa da nasıl bir idarenin Türkiye’de olacağını John Quirk soruyordu. John Quirk, ayrıca Fetullah Gülen’in Adalet Bakanlığı’nı, İçişleri Bakanlığı’nı, Milli Eğitim Bakanlığı’nı ve diğer bir çok kurumu elde ettiğinden söz ediyordu. Aynı John Quirk, Fetullah Gülen’in Amerika’da FBI ile iletişim içerisinde olduğunu ve Türkiye ile ilgili Amerika’daki bir çok üniversitede bu grubun öğretim görevlilerinin ve araştırma enstitülerinin olduğunu ve onlarla ortak çalıştıklarını söylüyordu.

– Siz John Quirk’e soru sordunuz mu?

– Benim de kendisine yönelik sorularım oldu. John Quirk’e “Bu savaşta sizce kim yener?” diye sorduğum. John Quirk, ‘Biz böyle giderse Fetullah Gülen’in yenebileceğini düşünüyoruz’ demişti. Bende ona, ‘Siz nasıl böyle düşünebilirsiniz? Siyaset kurumunun karşısında bir sivil toplum başarılı olabilir mi? Öyle bir hareket olursa tabii ki Tayyip Erdoğan iyi bir temizlik yapar. Peki böyle bir pozisyonda siz ne yaparsınız?’ diye sordum. John Quirk bana, ‘Biz güçlü kim olursa ondan yana oluruz’ dedi. Nitekim Amerika’nın 15 Temmuz öncesi ve sonrası kimin yanında yer aldığı ortada.

– O seminerde en dikkat çeken ayrıntı neydi sizce?

– John Quirk, o seminerde yarım gün liderlerin hangi tekniklerle öldürülebileceğininin yanısıra, FBI ve CIA’nın çalışma tekniklerini anlattı. Quirk’in 2013 yılında bize söylediklerini biz aynen 15 Temmuz darbe girişiminde yaşadık.turkiyede-cia-baglantili-holdingler-var-1-1

“CIA’NIN TÜRKİYE’DE SİYASİ HOLDİNGLERİ VARDIR”

– Amerikan istihbaratının Türkiye’de faaliyetine yönelik neler söyleyebilirsiniz?

– CIA’nın Türkiye’de masası yoktur. Ama siyasi holdingleri vardır. Bu holdinglerin ortaklıklarını ve müşterini incelerse emniyet ve istihbarat, bunun ucunda hangi FETÖ kurumlarının nasıl finanse edildiğini, nasıl dayanışma içinde olduklarını yakalayabilir. Gezi olaylarından örnek vereyim; o eylem gruplarını ekonomik olarak hangi holdingler ve sermaye grupları destekledi? Bütün bu bağlantılar ve para hareketleri takip edildiğinde bunlara ulaşabilirsiniz. Mesela FETÖ’nün en önemli bilişim şirketlerinden Kaynak Holding var. FETÖ, kamudaki ajanları vasıtasıyla topladığı bütün verileri bu şirketler aracılığı ile ABD’de CIA’ya gönderdi ve aynı zamanda işbirliği yaptığı diğer holdinglerin para hareketlerinin izlenmesini de perdeleme görevi yürüttü. Mesela ilaç sektörü CIA bağlantılı çok önemli sektörlerden biri. Bu sektördeki şirketlerin para hareketleri izlendiğinde, 15 Temmuz darbe girişiminde CIA’in rolüne ilişkin somut delillere ulaşabilmek mümkün.

ALMAN İSTİHBARATINDA FETÖ İZİ

– FETÖ militanlarının Alman istihbaratında da aktif olduklarını düşünüyor musunuz?

– Alman Adalet Bakanlığı sosyal demokratların elinde. Almanya’da iç istihbaratta Türk kökenli istihbaratçılar var. Yani babası oraya işçi olarak gitmiş, kendi orada okumuş ve Alman istihbaratında memur olmuş kişiler var. Bunların temizleri var. Fakat bunların FETÖ’ ye hizmet edenlerinin olduğunu orda benim aleyhime şahitlik yapan Türk istihbaratçıların bulunmasından anladım. Orada FETÖ diliyle konuşmalarına hayret ettim.”

Yeni Akit

Muhammed Mücahid Okcu

www.muhammedmucahid.com