Zeytin Yağı Düşmanı CHP!

zeytin-yagi-dusmani-chp-620x350

Son üç asır, hainlerle mücadele etmekle geçti milletimizin ömrü. En büyük ihanetler de Cumhuriyet döneminde yaşandı. Güya Cumhuriyeti kurmuş ve esaretten kurtulmuştuk. Fakat başımıza musallat olan hükümetler küffar ile değil bu millet ile savaştılar.

Onların kalıntıları hala bizimle savaşmaya devam ediyorlar. CHP’nin kanlı tarihi bir gün yazılacaktır elbette.

Bugün kendisi onlarca, yüzlerce ağaç keserken, Taksim’de yerleri değiştirilmek istenen üç beş ağaç için savaş çıkaran CHP’nin kirli tarihine yolculuk yapacağız.

Ben bu ihaneti telaffuz edeceğim. Tarihçiler de adını koyacak ve yapılan ihanetin tarihini yazacaklar.

Zeytin yağı sanayiini baltalamak için kaç milyon zeytin ağacını katlettiklerini artık itiraf etmeleri gerek.

“Yıllardır sık sık söylettiler. Beynimizi yıkadılar. Yıllarca, zeytinyağı yememizi engellediler. Mısır özü, sana-vita margarinlerini sattılar. Yıllarca, basma fistan giydirmediler. Pamuk tarlalarını körelttiler, pamuk ithal eden ülke haline getirdiler Türkiyemizi. Amerika’nın yönlendirdiği Mısır devletinin elinde birikmiş mısır dağlarını eritebilmek için, “mısırözü yağı ihracatını” keşfedivermiş ve de Türkiye’ye yapılacak Marshall yardımının koşullarından birini de,”Türkiye’nin Amerika’dan mısırözü yağı ithal etmesi” olarak belirlemişti.

Borç alarak Türkiyemiz kendi güzelim zeytinyağı varken, Amerika’dan mısırözü yağı ithal etmek zorunda bırakılmıştı.

İthalatın kesintisiz sürmesi için de, Türkiye’de ilk margarin fabrikası kurulmuş, “bunlar bir işe yaramaz” denilerek yüz binlerce zeytin ağacı sökülmüş, “zeytin ağacı katliamı” yaptırılmıştı. Bu şeytani plan, Türk insanını zeytinyağından soğutup, mısırözü ve margarine alıştırmak içindi. Türkiye’de zeytinyağının köküne kibrit çaktırıldı. Katı yağ/margarine mahkûm edilen halkımız, 30 yılda bir kaşık yağa bile muhtaç hâle getirilmişti.

Basma giyen kadınlar, plastik giysilerle tanıştırılmıştı.” (Bülent Erandıç, Takvim)

Evet! Ben adını koydum. Siz tarihçiler de ihaneti ve hainleri tarih kitaplarımıza katdedeceksiniz. İhanetlerin bedellerini de ödetmek zorundayız.

Bir dahaki tarih konumuzda görüşmek üzere…

zeytin-agaclari-1-680x452