Zincirler Kırıldı Ayasofya Açıldı

Müzeye çevrilmesi ile 86 yıl, sözde tamir adı ile ibadete kapatılışından 90 sonra zulüm sona erdi. Zincirler kırıldı ve Ayasofya Camii tekrar açıldı.

1977 yılında ilk kez katıldığım “Ayasofya Açılsın Mitingleri”den beri 44 yıl geçmiş. Fakat hüzün, acı ve Allah Düşmanlarına olan kinim hiç eksilmemiş, aksine artarak devam etmiştir. Benim milletimin bütün fertleri aynı durumdadır.

İstanbul’a sığmadı bu millet. Halbuki kimse bize “Bu Cuma namazınızı Ayasofya’da kılmak için gelin” diyen olmadı. Hiçbir kimseye davetiye gönderen olmadı. Davet bizim için sadece okunacak ezandı. “Ayasofya açılıyor” haberini duyan Ayasofya’ya koştu.

Koştuk! Saf tuttuk. Saatlerce Cuma Namazı’nın vaktini bekledik. Mutluluk, sevinç ve gözyaşı birbirine karıştı.

AYASOFYA’DAKİ İLK CUMAYA KAÇ KİŞİ GELDİ?

Başkan Erdoğan Ayasofya’da kılınacak ilk Cuma Namazı’na katılanların sayısının 350 bin olduğunu açıkladı. Bu sayı giriş noktalarındaki gözlemlerin sonucudur. Bir de kontrol noktalarını aşamayanlar vardı. Bir de bütün deniz araçları seferleri durdurduğu için denizi geçemeyenler vardı. Bir de Üsküdar’da denizi geçmeleri engellenenler vardı Marmaray seferleri durdurulduğu için.

Hiçbir davet ve telkin olmadığı halde gelemeyenlerin dayısı yüz binin çok çok üzerindeydi.

Reis Recep Tayyip Erdoğan Kur’an-ı Kerim’den Fatiha Suresini ve Bakara Suresinin ilk 5 ayetini okuyor.

24 TEMMUZ AYASOFYA BAYRAMIDIR

İstisnasız bugün Ayasofya’nın Bayramı’dır. Esarete, hüzüne, işgale son veren bayramın tarihi 24 TEMMUZ 2020’dir. Bütün ümmeti sevince boğan bir bayram. Mazlumlara umut veren bir bayram.

Bu bayramda bütün Müslümanlar mutlu oldular. Esarette olan 2 milyar Müslüman ve mazlum gar-i müslimler dirayetli bir idareci gördükleri için umutları büyüdü.

ÜMMETİN PADİŞAHI: RECEP TAYYİP ERDOĞAN

17 Nisan 2020 tarihinde kaleme aldığım bir yazıda “Ayasofya’yı açan bir lider iki milyar Müslüman’ın PADİŞAHI olur.” demiştim.

İşte o padişah Başkan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Kimse mızmızlık yapmasın. Kimse kıskançlık krizlerine girmesin. Kimse hasedinden tırnaklarını yemesin. Kimse politik hastalığına kapılıp düşmanlık yapmasın.

DIŞARIDAKİLERİ ANLADIK, İÇERİDEKİLERE NE OLUYOR?

Dışarıdaki düşmanlarımız her taşın altından çıkmak isterler. Fakat hayalleri kavgaları ve planları havada kaldı. Havada kalmaya devam edecektir. Bunda bizim dirayet, cesaret ve en başında da imanımız önemlidir. Biz ne kadar Allah’a yakın olursak, o kadar düşmanlarımız kaybedeceklerdir.

Fakat ekmeği bizden, suyu bizden, sırtındaki elbisesi, cebindeki parası bizden, havası da bizim vatanımızdan olan içeridekilere ne demeli? Bunlar artık dışarıdaki efendilerini memnun ve mesut etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Şimdiye kadar bu vatana ve bu millete her kötülüğü yaptılar, yapmaya devam ediyorlar.

CUMHURBAŞKANINA SUÇ DUYURUSU

Ucube midir, nedir Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) var? Boris Yeltsin’e “Koministler Türkiye’ye!” diye bağırtan tipten insanların bir araya geldiği bir leş yuvası. Haber doğru ise bu Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’nın müzeye çevrilmesiyle ilgili “Tek parti döneminde alınan bu karar, tarihe ihanet olmanın yanında hukuka da aykırıydı” sözlerine suç duyurusunda bulunmuş.

ANKA’nın haberine göre bu suç duyurusunda bulunan HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina’dır.

Bu avukata: “Birazıcık insanlığın varsa, şerefin varsa, namusun varsa, iffetin varsa bu suç duyurusunun en başına benim ismi yaz.” diyen milyonlara ne diyecek? İsimleri kaydetmeye kalemi ve cesareti yetecek mi acaba?

Kendilerini tatmin etmek, isimlerini duyurmak için bu yola başvurmuşlarsa, dünyanın en alçak, en ahlaksız, en namussuz, en şerefsiz, en çukur insanlarıdır bunlar. Aynı zamanda en adî mahluklardır.

Bu kadın ne diye suç duyurusunda bulundu acaba? Ya Mustafa Kemal’in imzasının sahte olduğu ispat edilirse, bu sözde avukat ne halt yiyecek? Yargıtay bu imza meselesini dava konusu yapmadı bile.

Şimdi ben “Tek parti döneminde alınan bu karar, tarihe ihanet olmanın yanında hukuka da aykırıydı” sözlerini milyon kez, hatta sonsuz kez tekrarlıyorum. Hadi gitsin ve bana da dava açsın. Fakat duruşmalara bizzat bu avukat ve parti yöneticileri de gelecek.

Bu gidişle en başta beni dava etmek zorunda kalacaklar. Cesaretleri varsa, bir adım öne çıksınlar. Ben ölümüne hazırım. Çünkü sözüm var.

GAYE İHTİŞAMA GÖLGE DÜŞÜRMEK

Kimsenin ihanetine eyvallah diyecek halimiz yok. Artık her vatan haini istediği karşılığı alacaktır. Hiçbir suç artık cezasız kalmayacak. Allah’ın izniyle hiçbir ihanete sus pus olmayacağız.

Merhamet isteyene merhamet, sevgi isteyene sevgi, sopa isteyene de sopa var. Yeter ki, insanlar ne istediklerini bilsinler. Son bir asırdır her zamankinden daha fazla ihanet ve zulüm yaptılar bize.

FETİH BUGÜN TAMAMLANDI

aslında ben bugün sizlere Ayasofya’da gördüğüm ihtişamı, mutluluğu, heybeti ve insanların yüreklerinden okuduklarımı anlatacaktım.

Bugün sizlere İstanbul’un Fethi’nin tamamlanışını, Ayasofya’nın hürriyete kavuşmasını anlatacaktım.

Fatih Sultan Mehmed Han’ın ve Fetih’de can veren askerlerinin ruhlarının ızdıraptan bugün kurtulduğunu ve bizim de Fatih’in bedduasından kurtulduğumuzu anlatacaktım.

Ayasofya’yı ibadet vazifesinden koparanlar bedduadan yeteri kadar nasiplerini almışlardı. Biz de bu ihanete karşı harekete geçemediğimiz için az da olsa o bedduanın nasıl hedefinde olduğumuzu anlatacaktım.

Fakat vatan düşmanları bugünkü mutluluğuma limon suyu sıkınca ben de zıvanadan çıktım.

Neyse artık!

İnsanlık düşmanları kaşınırlarsa, ben de üşenmeden, korkmadan, iltimas geçmeden kaşırım. Şerbetlerini fazlasıyla veririm. Bunu kimse unutmasın!

Hey duydunuz mu? BİZANS BUGÜN ÖLDÜ, Darısı diğer küfür yuvalarına!..

Selam ve du ile!..

Muhammed Mücahid Okcu
www.muhammedmucahid.com